Akční sleva až 25 000 Kč (10% na veškerý nábytek na míru)
Dětský pokoj na míru

Zařizujeme dětský pokoj na míru

dětské pokoje, dětské pokoje fotogalerie, dětský pokoj na míru, dětský nábytek ...

Vybavit dětský pokoj, aby splňoval všechna hlediska nezbytná pro rozvoj a zdraví život našich dětí není jednoduchý úkol. Děti rychle rostou, vyspívají a jejich potřeby se mění. Kupovat dětský nábytek každé dva až tři roky může zatížit Vaší peněženku. Proto je potřeba při výběru nábytku do dětského pokoje postupovat uvážlivě. Ideálním řešením je dětský pokoj na míru, který poroste s Vašimi dětmi.

Dětské pokoje pro předškoláky

Nábytek Max - dětské pokojePředškolní děti vyžadují větší prostor na hraní, dětské pokoje pro předškoláky jsou trochu jako herna - více volné plochy a méně nábytku. Hlavní hrací plochou je podlaha, kde děti potřebují velký rozlet pro svoje dovádění. Pozornost bychom měli věnovat nasvícení dětského pokoje, neboť u podlahy je méně světla. Pro dětské pokoje je vhodné hlavní světlo 200 až 250W, které dosvítíme doplňkovými, dekorativními svítidly, nebo lampou.

Základem nábytku pro předškoláka by měla být skříň. Pro dětské pokoje jsou ideální vestavěné skříně na míru. Při návrhu skříně je potřeba vzít v úvahu, že děti potřebují  jiné rozvržení vnitřní vestavby než dospělí. Při výběru dveřních výplní vestavěné skříně je dobré si uvědomit, že zrcadlové dveře a výplně ze skla sice prostor opticky zvětšují, ale vyžadují častější údržbu právě v dětském pokoji. Správně navržená vestavěná skříň na míru zůstane funkční částí dětského pokoje až do studentských let Vašeho dítěte.

Předškolní dětský pokoj není nutné vybavovat velkým psacím stolem, postačí i sklopná deska na kreslení. Mezi další nábytkové vybavení dětského pokoje předškoláka by měla patřit knihovna, úložné prostory a samozřejmě kvalitní postel.

Jak vybrat správné barvy pro dětský pokoj?

Jednu z hlavních rolí při vybavování dětského pokoje hrají barvy. Barvy mají vliv na duševní vývoj dítěte, podporují kreativitu a rozvoj, u školáků mohou mít i vliv na schopnost učení. Tajemství rozumné volby barev pro dětský pokoj je ukryto v pastelových odstínech, které doporučují i odborníci. Syté barvy jsou oproti tomu dráždivé, způsobují neklid a napětí. Neměli bychom přehánět barevné variace, ideální je volba jedné hlavní barvy v kombinaci s maximálně dvěmi doplňkovými barvami.

U dětského nábytku předškolních dětí převažují pestřejší barvy, u školáků a studentů pak dominují různé variace přírodního dřeva. V případě realizace dětského nábytku na míru máme k dispozici velký výběr barevných variant a prakticky nejsme ve výběru barev omezeni.

Dětský nábytek pro školáky a studenty

Školák má již svoje povinnosti a tomu musí odpovídat i dětský nábytek. Zejména jde o pracoviště pro studium a psaní úkolů sestávající z praktického psacího stolu a židle. U psacího stolu může padnout naše volba opět na řešení na míru, které poroste s dítětem.

Židle má vliv na správné držení těla a fyzický vývoj postavy dítěte. Vhodná je polohovací židle, která zajistí správné nastavení pro aktuální dětskou výšku. Nesmíme zapomínat, že prakticky standardní součástí dětského pokoje se postupem času stala také výpočetní technika, hrací konzole atd. Student tedy potřebuje kromě psacího stolu další doplňkový nábytek na elektroniku.

Při vybavování dětského pokoje v první řadě vždy dbáme na bezpečnost našich dětí, dětský nábytek by měl být snadno udržovatelný a v neposlední řadě by se měl také líbit.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. +420 251 560 507 prodej@nabytek-max.cz
Povolené přílohy jsou jpg jpeg gif png pdf a maximální velikost souboru 8 MB
Povolené přílohy jsou jpg jpeg gif png pdf a maximální velikost souboru 8 MB
Přidat další přílohy
Bezpečnostní kód